Aktualności

Życie nie oszczędziło Pana Piotra i jego synów... Ruszamy z pomocą

Życie nie oszczędziło Pana Piotra i jego synów... Ruszamy z pomocą

5 września 2018

Pan Piotr trzech swoich synów – w tym jednego dotkniętego niepełnosprawnością – wychowuje sam. Matka chłopców nie utrzymuje z nimi kontaktu i nie wywiązuje się z płacenia alimentów.

Mieszkają w murowanym, niewykończonym domu w miejscowości Umer w pobliżu Zagnańska. Do ich dyspozycji pozostają trzy skromne pokoje, kuchnia oraz dwie łazienki. Jedna z nich znajduje się w pobliżu pokoju chorego Marcina, ale jest zupełnie niedostosowana do jego potrzeb. Do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Właśnie dlatego Pan Piotr zwrócił się do nas…

Naszym zadaniem będzie przerobienie tego pomieszczenia tak, by stało się ono funkcjonalne, by Marcin mógł z niego swobodnie i komfortowo korzystać, by mógł wjechać pod prysznic na wózku inwalidzkim.

Pan Piotr, ze względu na bardzo absorbującą opiekę nad synem, nie może podjąć stałej pracy zawodowej, ale swoją codzienną postawą udowadnia, że wiarą i determinacją można przenosić góry. Mężczyzna wykonuje wszystkie prace remontowe w domu i wokół niego. Samodzielnie zbudował podjazd na wózek, aby syn nie musiał pokonywać schodów.

Takim ludziom po prostu warto pomagać…

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015