Aktualności

Wzruszający finał remontu w Zblewie

Wzruszający finał remontu w Zblewie

14 września 2017

Remont w domu państwa Olszewskich i ich pięciorga dzieci nie był dla nas najłatwiejszy. I to nie tylko ze względu na dzielącą nas odległość. Nasza fundacja specjalizuje się przecież w remontach łazienek, a w Zblewie przyszło nam zarządzać pracami nad całym domem.

Zapewne nie podjęlibyśmy się tej przemiany, gdyby nie fakt, że mieliśmy w pobliżu swojego przedstawiciela. Pochodzącą ze Starogardu, pomagającą już wcześniej potrzebującym, panią Magdalenę Kijak. To ona dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, wraz z mężem Tomaszem, poprowadziła to przedsięwzięcie. Warto dodać, że panią Magdalenę odnalazła inna nasza wolontariuszka, Magda Kaszubowska z Sopotu. I to właśnie dzięki takiej "sieci powiązań" pomiędzy dobrymi ludźmi, zrobiliśmy co do nas należało 

Remont budynku był przekrojowy. Pokój na dole udało się nam przerobić na dwa funkcjonalne pomieszczenia: sypialnię oraz salonik. Na górze natomiast z bezużytecznego poddasza stworzyliśmy trzy pokoje dla najstarszych dzieci. Ponadto wykonaliśmy też łazienkę, której dotychczas w domu nie było oraz dobudowaliśmy kotłownię.

Kawał niesamowitej pracy wykonali nasi partnerzy i wolontariusze. Dziękujemy przede wszystkim: Urzędowi Gminy Zblewo z wójtem Arturem Heroldem na czele, Ramzesowi Pawłowskiemu, właścicielowi firmy budowlanej, Jackowi Prokopowiczowi, nadzorującemu prace fachowców, firmie Cersanit Polska za przekazanie nam pełnego wyposażenia łazienki oraz płytek do kuchni i przedpokoju, firmie Barlinek Drewno Forever za deski podłogowe oraz podkładki pod fotele, firmie Castorama Polska za materiały budowlane, schody i meble kuchenne, firmie PURMO za kaloryfery, firmie Stalmark za piec centralnego ogrzewania, firmie FAKRO za trzy okna dachowe z żaluzjami, firmie Ralston Polska za farby do malowania oraz firmie Szynaka Meble za meble do poszczególnych pokoi. Pozostali, którzy wsparli tę przemianę to m.in.: Alurom, Amared,TROBER, INTEGRA, Dak Bud, Kamcar, Eurobud Chajewscy, OLA Kaliska, Dach Sam oraz wiele osób prywatnych, głównie z okolic Starogardu.

Ten remont był dla nas wszystkich niesamowitym doświadczeniem. Raz jeszcze dziękujemy!

Fot. Krystyna Giełdon/ Kociewiak.pl

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015