Aktualności

Wracamy w góry

Wracamy w góry

10 sierpnia 2016

Małgosia mieszka w miejscowości Skrzypne. Jest fajną, wrażliwą, utalentowaną dziewczyną. Jej pasją jest tworzenie bransoletek z koralików. Wykonuje je dla swoich najbliższych.

Podobnie jak jej dwie siostry dotknięta jest jednak nieuleczalną chorobą genetyczną...

Małgosia, Ela i Karolina mieszkają razem ze swoją mamą oraz bratem. Ela i Karolina poruszają się na wózkach. Są w pełni uzależnione od pomocy bliskich. Od ubierania, poprzez karmienie oraz codzienną higienę. Sytuacja jeszcze bardziej pogorszyła się po niedawnej śmierci taty, który zawsze pomagał przy umieszczaniu córek w wannie. Małgosia porusza się samodzielnie, ale z bardzo dużymi trudnościami. Ona też wymaga stałej, intensywnej opieki.

Rodzina mieszka w domu zbudowanym jeszcze w latach 80-tych, w warunkach zupełnie niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dziewczynki zajmują z mamą jeden poziom. Dwa pokoje, kuchnia, łazienka oraz prowizoryczna, zewnętrzna winda dla wózków, ułatwiająca wychodzenie z dziećmi na zewnątrz. To wszystko czym dysponują.

Pomoc tej rodzinie to nasze kolejne wyzwanie. Chcemy zwiększyć funkcjonalność tego pomieszczenia i uczynić go bardziej przyjaznym. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015