Aktualności

Wielki finał remontu spalonego domu w Parszowie

Wielki finał remontu spalonego domu w Parszowie

17 lutego 2020

To już kolejny, tak duży projekt remontowy FUNDACJI „FABRYKI MARZEŃ” w województwie świętokrzyskim- pomoc w odbudowie spalonego domu w Parszowie koło Wąchocka.

Przeżycia związane ze spaleniem się doszczętnie domu nie załamały rodziny Pani Joanny, przeciwnie, zmobilizowały wszystkich jej członków, żeby odbudować rodzinny dom.

Pani Joanna Milewska jest mamą, samotnie od kilkunastu lat wychowującą trójkę dzieci Filipa 21 lat, Wiktora 18 lat, Natalię 17 lat.

Pożar ich drewnianego domu w marcu 2017 roku, zniszczył cały dorobek życia Pani Joanny. Zdążyli uciec w nocy z płomieni, ale nie zabrali z domu żadnych rzeczy.

Brak pamiątek rodzinnych i osobistych rzeczy był wielką traumą dla Pani Joanny i dzieci. Dom cały z drewna, został wtedy wyremontowany przez Panią Joannę i jej brata, na dole 2 pokoje z kuchnią, a na strychu zrobili nowe pokoje dla dzieci i ułożyli nowy dach. W remont zostały włożone wszystkie oszczędności Pani Joanny, więc jego strata była ogromną tragedią dla Pani Joanny. Ale nie załamała się, dostała wtedy mnóstwo wsparcia od rodziny, sąsiadów, okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców oraz społeczności szkolnej dzieci. Zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy, dzięki którym można było zacząć budowę nowego domu. Okoliczne firmy budowlane i hurtownie przekazały materiały budowlane oraz wykonały wiele prac budowlanych, dzięki którym dom powstał bardzo szybko.

Fundacja „FABRYKI MARZEŃ” pojawiła się u Pani Joanny, gdy dom był w stanie surowym, zamontowano okna i drzwi oraz ułożono dach. Kontakt do Fundacji otrzymała od Pani Małgorzaty Frydrych z Polsat Interwencja, która nakręciła reportaż zaraz po spaleniu się domu. Wiedząc, że Pani Joanna długo nie zdołałaby wykończyć domu ze swojej pensji, zaoferowaliśmy pomoc.

Firma SINIAT, przekazała za pośrednictwem Fundacji płyty gips – karton i klej do wykonania tynków w całym domu, a firma ZĘBIEC przekazała kocioł grzewczy do ogrzewania domu.

Wtedy mogliśmy przystąpić z naszymi architektami do wykonania projektu łazienek oraz pokoi dla dzieci.

Firma Cersanit i Komfort Home zaprojektowały i przekazały niezbędne materiały do łazienek, a nasi wykonawcy firma PREBUD w osobie Pana Cezarego Pomorskiego, szybko uporali się z pracą.

Firma BARLINEK przekazała deskę barlinecką na cały dom, a Pan Dariusz Wojdat i Pan Łukasz Siekaniec ułożyli w pokojach dzieci podłogi.

Wtedy do pomocy włączył się nasz stały Partner Kielecka Fabryka Mebli, której właściciele Pani Aneta i Paweł Wiśniccy przekazali komplet mebli do dzieci.

Wzruszony losem Pani Joanny współwłaściciel firmy BIK Meble, Pan Tomasz Kotwica ufundował i zamontował meble w kuchni.

 Firma SYNTHOS przekazała styropian na ocieplenie domu.

 Na koniec Sklepy KOMFORT i HOMLA podarowały dywany oraz elementy dekoracyjne, dzięki którym pokoiki dzieci nadawały się od razu do zamieszkania.

 W dniu finału słodkości dostarczyły Piekarnia Pod Telegrafem oraz cukiernia La Baguette, firma OSHEE przekazała zapasy napojów oraz batonów, a youtuber Rezigiusz koszulki ze swojej kolekcji Rezi Style.

Przez cały okres budowy domy Panią Joannę wspierał jej brat Paweł Łyczak z rodziną. Po ukończeniu swojej pracy przez prawie 2 lata, przyjeżdżał na budowę domu do Parszowa i do późnych godzin nocnych pracował ramię w ramię z Panią Asią i dziećmi, wykańczając w środku dom. Sami układali płyty gips karton, malowali pokoje i ocieplali od środka dach. Za każdym razem jak przyjeżdżaliśmy do Parszowa, Pani Joanna wraz z bratem była na placu budowy.

To nieprawdopodobnie silna, pracowita i zmotywowana kobieta, której jedynym celem w życiu stało się wybudowanie domu dla dzieci.

Teraz jej marzenie, jak sama mówi się spełniło, dzieci i ona mają gdzie mieszkać! 

Razem z Panią Joanną serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ją wspierali, w tym trudnym dla jej rodziny czasie. Oprócz naszych głównych partnerów w remont zaangażowali się:

Karol Ruzik – koordynator zbiórki i kwesty Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Parszowa
Burmistrz miasta i gminy Wąchock- Jarosław Samela
Dyrektor MGOPS w Wąchocku- Jarosław Michalski
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Parszowa
Artur Bzdręga- sołtys Parszowa
Piotr i Kamila Ziółkowscy- Hotel "Paradiso" w Suchedniowie
OSP Parszów pod dowództwem Grzegorza Redkowskiego
OSP Wielka Wieś
Mat-Bud Mirosław Kocia Skarżysko-Kamienna
Husqvarna ATM Skarżysko-Kamienna
Ojciec Tymoteusz Opactwo Cystersów w Wąchocku
Leszek Kucharski Materiały Elektryczne
Jacek Uba sołtys Mostek
Hurtownia MAN Maciej Serek Skarżysko – Kamienna
Edyta Wolak Kielce - zestaw Kominowy
Piotr Karbownik Suchedniów Hurtownia AGD
Wtórpol Leszek Wojteczek
Firma RAVI - Artykuły Gospodarstwa Domowego
Uczniowie i dyrekcja Gimnazjum Publicznego w Wąchocku
Honorowy Sołtys Wąchocka Marek Samsonowski
Monika i Marcin Lubienieccy - Bar „Żarcik” w Wąchocku
Betoniarnia TRANSBET Piotr Stopiński
Knauf Spółka z o.o.
Robert Mierzwa- Starachowice meble 25. Budromost Wąchock
Grupa PSB Mrówka Handel
Drewmex Wąchock- więźba dachowa
Teresa i Andrzej Wydra
Jolita Jarosz
Paweł Łyczak- brat pani Joanny

Dziękujemy wszystkim za wspólne PRODUKOWANIE DOBRA, spełniliśmy marzenie kolejnej rodziny!

Zdjęcia: Jerzy Borkiewicz

Film: Promo Design Academy

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015