Aktualności

Wielka radość i satysfakcja z efektów remontu pokoju Marcina

Wielka radość i satysfakcja z efektów remontu pokoju Marcina

26 lipca 2019

Historia rodziny, której pomogła Fundacja "Fabryki Marzeń" to  historia dzielnych mężczyzn opuszczonych przez żonę i matkę. Tata- Piotr i trzej synowie: Mariusz (lat 21), Michał (lat 18) i Marcin (lat 15). Najmłodszy porusza się na wózku inwalidzkim.

Mieszkają w murowanym, niewykończonym domu, gdzie mają skromne 3 pokoje łazienkę i kuchnię. Poznaliśmy rodzinę w momencie, kiedy zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w przeróbce łazienki w taki sposób, aby chłopiec mógł wjechać pod prysznic na wózku inwalidzkim. W ubiegłym roku spełniliśmy marzenie Marcina i jego Taty wykonując od nowa łazienkę spełniającą takie wymagania. Radości i uśmiechów było dużo przy odbiorze „naszego łazienkowego dzieła”, ale okazało się, że pokój Marcina też nie jest w najlepszym stanie.

W tym roku przystąpiliśmy do remontu pokoju dla 15-letniego Marcina, w którym dotychczas mieszkał jego Tata. Nie obyłoby się bez bardzo dużej pomocy Taty, który wykonał znaczną część prac. Ojciec rodziny nie pracuje zawodowo, ponieważ ze względu na bardzo absorbującą opiekę nad synem nie może podjąć pracy zawodowej nawet w trybie doraźnym. Do tej pory wykonał za to wszystkie prace remontowe w domu i wokół niego: zbudował na przykład samodzielnie podjazd na wózek pod domem, aby syn nie musiał pokonywać schodów, a teraz przyczynił się do remontu pokoju. Nasza Fundacja wyposażyła ten pokój. Pomogli nam w tym również stali partnerzy – Kielecka Fabryka Mebli, która przekazała wszystkie meble do pokoju Marcina, Sklepy Komfort, które przekazały wykładzinę na podłogę oraz Firma Homla, która wyposażyła pokój w dodatki. Mamy nadzieję, że nowy pokój spodoba się Marcinowi i będzie mu się w nim dobrze oraz wygodnie mieszkało.

I spełnione zostanie najważniejsze marzenie: Marcin, który nie zawsze może wyjść z domu, będzie miał przez okno widok dużo ładniejszy niż w poprzednim pokoju!

Zdjęcia: Dawid Łukasik z Echo Dnia Świętokrzyskie

Film: Stanisław Furman

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015