Aktualności

Wielka radość i łzy wzruszenia

Wielka radość i łzy wzruszenia

17 maja 2017

W maleńkim mieszkaniu w Kielcach dwie nastolatki Michalina i Julia Możdżeń, nie miały warunków do nauki, wstydziły się zapraszać do siebie znajomych. We wtorek życie dziewczynek i ich mamy zmieniło się nie do poznania. Nasza Fundacja nie tylko od podstaw wyremontowała mieszkanie rodziny, którą wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kielcach, ale także wyposażyliśmy pomieszczenia. Łzy wzruszenia pojawiły się nie tylko wtedy, kiedy po raz pierwszy zobaczyły swoje piękne pokoje, ale także wtedy, kiedy otworzyły paczkę, w której znalazły wymarzony laptop. 

Pomysł wyremontowania mieszkania nastolatek i ich mamy zrodził się w niesamowitych okolicznościach. Do naszej Fundacji zgłosił się pan Konrad, który postanowił zrobić coś wyjątkowego w związku ze swoimi 50-tymi urodzinami. Zamiast tradycyjnych prezentów poprosił swoich przyjaciół, aby przekazali dowolne kwoty na rzecz naszej Fundacji. Pan Konrad  przekazał finalnie kwotę 25 500 zł.

Nasz remont finansowo wspomógł także kielecki MOPR dokładając sumę 4 500 zł. W całym projekcie od samego początku aktywnie uczestniczyli studenci Politechniki Świętokrzyskiej Wydziału Architektury i Budownictwa, którzy stworzyli  projekt nowego, funkcjonalnego mieszkania oraz zaprojektowali i wykonali grafikę do przedpokoju. Całość wykonanego remontu i wyposażenia mieszkania szacujemy na kwotę 50 969 zł.

Takie akcje jak ta chyba wszystkich upewniają w przekonaniu, że warto pomagać, Karolina Sołowow podkreśla jednak, że uśmiech na twarzach innych może wywołać każdy z nas. 

Chcemy też bardzo podziękować firmom Ralston PolskaCersanit PolskaBarlinek Drewno ForeverKomfort i Homla. Nie byłoby takich efektów, gdyby nie Państwa ogromne zaangażowanie – podkreśla Karolina Sołowow, przewodnicząca rady Fundacji "Fabryki Marzeń".

Fot. Echo Dnia Świętokrzyskie

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015