Aktualności

Uśmiech Zuzi wśród tak wielu łez...Pełna emocji, ekspresowa pomoc dla rodziny z Knurowa

Uśmiech Zuzi wśród tak wielu łez...Pełna emocji, ekspresowa pomoc dla rodziny z Knurowa

30 października 2018

Zuzia zmaga się z chorobą skóry zwaną Epidermolysis Bullosa, pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. Z jej najgorszą formą, powodującą samoistne rany na całym ciele. Na oczach, w ustach, przełyku, jelitach…

Skóra Zuzi jest nieprawdopodobnie wrażliwa i delikatna. Każdy dotyk powoduje utworzenie się nowych ran. Wywołanie kolejnego bólu, kolejnych łez.

Pomimo wieloletniego cierpienia, dziewczynka jest bardzo pogodnym dzieckiem. Uwielbia się śmiać. Kocha ludzi. Za wszelką cenę pragnie chodzić do szkoły, by móc przebywać pośród nich. Codziennie trzeba ją tam wozić i stamtąd przywozić. Pomimo bolesnych ran i codziennego płaczu przy zmianie opatrunków, do klasy zawsze wchodzi uśmiechnięta. Zawsze pełna nadziei na dobry dzień.

Leczenie Zuzi wymaga kosztów i poświęcenia. Dziewczynka potrzebuje bardzo drogich specjalistycznych opatrunków, bandaży, maści, gazików oraz kremów do skóry. Do tego wszystkiego niezbędny jest też sprzęt do rehabilitacji przykurczy palców oraz stawów łokciowych i kolanowych. Szafy w domu Zuzi przypominają apteczne półki…

Niezwykle istotne na przestrzeni lat stało się także odpowiednie przystosowanie domowej łazienki. Uczynienia z niej miejsca w pełni funkcjonalnego i komfortowego. Właśnie w ten sposób dowiedzieliśmy się o Zuzi.

O dziewczynce, jej historii, opowiedziała nam Pani Magdalena Duda ze współpracującej z nami firmy Cersanit Polska, która śledząc jej losy natknęła się w sieci na akcję #ŁazienkaDlaZuzi. Fantastyczną inicjatywę zorganizowaną przez Panów zrzeszonych w OSP Maniowy pod przewodnictwem Pana Marka. Do pełnego sukcesu całej akcji zabrakło jednak środków na zakup prysznicowej szyby, baterii, umywalki z szafką oraz wanny asymetrycznej. I właśnie w tym punkcie tej niesamowitej inicjatywy postanowiliśmy pomóc! Udało się!

Jak zwykle dziękujemy naszym stałym partnerom: firmie Cersanit Polska za dostarczenie do łazienki niezbędnych materiałów, Piekarnia Pod Telegrafem za przygotowanie tortu na wczorajszy finał, La Baguette Kielce za fantastyczne ciasto oraz OSHEE za przekazanie Zuzi zdrowej, wartościowej żywności na najbliższy czas.

Zuzia dostała również upominki od naszego nowego partnera - firmy J&JOY Polska

Raz jeszcze dziękujemy! ❤️

Dziewczynce cały czas może pomóc, kazdy z Was! Jeżeli Wy także chcielibyście się włączyć we wsparcie dla Zuzi, kliknijcie pod poniższy link. Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje.
 https://www.kawalek-nieba.pl/zuzia-plewa/

 

 

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015