Aktualności

To był fantastyczny, inspirujący weekend!

To był fantastyczny, inspirujący weekend!

27 lutego 2018

To był fantastyczny, inspirujący weekend! W sobotę 24 lutego, na trasie narciarskiej na Górnej Równi Krupowej, odbył się Memoriał im. Mieczysława Króla–Łęgowskiego Bieg Narciarski "Od Barabasza po dziś". Organizatorami całej inicjatywy byli Rafał Sonik oraz Karolina Solowow, przewodnicząca rady Fundacji "Fabryki Marzeń". Nasz udział w tym wydarzeniu był pierwszą aktywnością związaną z działalnością nowo powstającej Fabryki Sportu.

Zawody miały na celu uczczenie pamięci Mieczysława Króla–Łęgowskiego, zakopiańskiego narciarza, poety i rzeźbiarza oraz wsparcie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. Wspólną zabawę połączyliśmy z edukacją i sportową rywalizacją. W specjalnym namiocie zorganizowana została wystawa sprzętu narciarskiego ze zbiorów Patrona Memoriału, a w trakcie imprezy można było spotkać się m.in. z Rafałem Sonikiem oraz gościem honorowym Józefem Łuszczkiem, Mistrzem Świata z 1978 roku z Lahti w biegu stylem klasycznym na 15 km.

My, jako Fundacja, na Górnej Równi Krupowej przeprowadziliśmy dla najmłodszych uczestników Memoriału warsztaty z edukacji emocjonalnej. Liczymy, że za rok znowu wszyscy się spotkamy!

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015