Aktualności

Stypendium dla Magdaleny Sobczyk

Stypendium dla Magdaleny Sobczyk

24 września 2017

Obój to jeden z najrzadziej wybieranych przez muzyków instrumentów. Co za tym idzie jest bardzo drogi. Źródłem dźwięku oboju są dwie drgające, połączone ze sobą płytki stroika.

- Grając na oboju, gramy swoim wnętrzem. Tego nie można pokazać. Można zobaczyć jedynie skutki. Jak u wokalistów. Gdy gra się na skrzypcach, można zbadać, czy ręka jest dostatecznie ciężka, a palce rozluźnione. Grając na oboju nie sposób zmierzyć siły wdmuchiwanego powietrza. To polega raczej na wrażeniu. Jeśli coś uda się zagrać prawidłowo, trzeba zapamiętać ten stan i starać się do niego wracać. Gdy gramy na oboju, angażujemy tak dużą liczbę mięśni napiętych w tak dużym stopniu, że nie jesteśmy w stanie tego świadomie kontrolować. Pozostaje nam jedynie opierać się na wypracowanych odruchach - tłumaczy Magda.

Dziewczyna często bierze udział w koncertach. Niedawno występowała podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Liczymy, że dzięki naszej pomocy Magda będzie regularnym uczestnikiem ważnych muzycznych wydarzeń i rozsławi w naszym kraju grę na oboju jak nikt inny... Posłuchajcie zresztą sami.

https://www.youtube.com/watch?v=Kgdu9fqTkUU

 

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015