Aktualności

Rozpoczynamy remont u naszych podopiecznych z Knurów

Rozpoczynamy remont u naszych podopiecznych z Knurów

16 września 2019

Pani Kasia i Pan Mirosława mieszkają wraz 10-letnią córką Marysią w domku jednorodzinnym. Jest to dom wybudowany przez kopalnie, które po II wojnie światowej w zamian za węgiel dostali od Finów domki, aby postawili je dla swoich pracowników napływających z różnych stron Polski. Założeniem było żeby domki służyły rodzinom górniczym przez 25 lat. Dom, w którym mieszka rodzina ma już ponad 50 lat. Pani Kasia wraz z rodziną mieszka, w tym domu od ponad 26 lat.

Jest to rodzina wielodzietna. Najstarsze 3 córki powoli się usamodzielniły i tylko sporadycznie wracają do domu. Z rodzicami mieszka najmłodsza córka Marysia, która jest dzieckiem autystycznym, chorującą na afazję ogólnorozwojową, zaburzenie mowy, zaburzenie słuchu centralnego oraz astmę oskrzelową.

Marysia, aby móc dorównać rówieśnikom wymaga intensywnej terapii. To pogodne, bardzo wrażliwe dziecko, każdego dnia dzielnie walczy o zdobycie nowych umiejętności. Aby móc dalej się rozwijać potrzebna jest terapia, turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczny sprzęt. Konieczny jest również remont jej pokoju, który nie był remontowany od 24 lata i który odziedziczyła po starszych siostrach.

Dzieci są dla nas NAJWAŻNIEJSZE, dlatego chcemy im zapewnić godne dzieciństwo i start w przyszłość.
W przypadku Marysi, remont poddasza zapewni jej warunki do rehabilitacji, nauki i rozwoju!

Do akcji włączyła się Fundacja Pomost z Zabrza! Dziękujemy!!!

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015