Aktualności

Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II jest już gotowy!

Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II jest już gotowy!

15 czerwca 2017

Cały projekt sfinansowany został ze środków zebranych przez youtubera Rezigiusz podczas internetowej akcji ReZimy Dobrem. 1 czerwca zeszłego roku fani w ciągu 24 godzin wydali w internetowym sklepie Rezigiusza kwotę 326 847,64 zł. Youtuber wszystkie pieniądze przekazał właśnie na budowę integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Pieniądze na remont wpływały także na konto Fundacji. Najbardziej ucieszył nas fakt, że większość wpłat pochodziła od dzieci, które przekazywały na ten cel własne kieszonkowe. Grosz do grosza powstało fantastyczne i bardzo ważne miejsce. Jesteśmy szczęśliwi!

Plac Zdrowia i Zabawy, bo tak nazywa się nowe miejsce przy GCZD, zajmuje powierzchnię 660 m kw. Znajduje się na nim kilkanaście urządzeń, z których mogą korzystać również dzieci z ograniczoną sprawnością. Specjalnie dla nich na placu są m.in. urządzenie integracyjne z podjazdami dla wózków inwalidzkich, zjeżdżalniami i drabinkami, stolik sensoryczny, platforma do balansowania oraz karuzela i huśtawka dla dzieci na wózkach.

Najmniejsi pacjenci mogą z kolei korzystać z kiwaków i huśtawek. Na placu jest też tablica, na której można rysować oraz zestaw muzyczny. Wszystkie urządzenia stoją na bezpiecznej nawierzchni.

Jak mówią lekarze, plac nie będzie służył tylko zabawie. – Nasi podopieczni będą mogli tu w praktyce zastosować i wykorzystać wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej, psychologicznej, logopedycznej oraz terapii zajęciowej. Plac ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. Korzystnie wpływa też na wydolność fizyczną naszych pacjentów – mówi dr Tomasz Łosień z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej GCZG.

Foto: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015