Aktualności

Razem z Fundacją Domy Wspólnoty Chleb Życia otworzyliśmy nowy ośrodek dla bezdomnych

Razem z Fundacją Domy Wspólnoty Chleb Życia otworzyliśmy nowy ośrodek dla bezdomnych

16 lipca 2019

Dom powstał dla Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia prowadzonej przez siostrę Małgorzatę Chmielewską. Fundacja "Fabryki Marzeń" pozyskała i przekazała natomiast materiały i elementy wyposażenia łazienek.

W Polsce w skrajnej bezdomności żyją tysiące ludzi. Wielu z nich jest w bardzo trudnej sytuacji, mierząc się z czasową lub trwałą niepełnosprawnością. Do tej pory Fundacja Chleb Życia prowadziła dziewięć ośrodków medyczno-rehabilitacyjnych dla bezdomnych. Projekt jest 10 domem pomocy i tym samym jednym z największych i najnowocześniejszych. Jego realizacja była możliwa przede wszystkim dzięki osobistemu wsparciu Anny i Macieja Formanowiczów, ich firmy meble Forte, Fundacji Fabryki Marzeń, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz firmy Nowy Styl.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że wspólnie udało się ten dom wybudować. Będziemy mogli zapewnić naszym podopiecznym godne warunki życia, a czasem, niestety, również umierania – mówi s. Małgorzata Chmielewska.

Zaplanowaliśmy to miejsce pod kątem dostępności zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, tych, których nikt nie chce. Brakuje dla nich miejsca w szpitalach, domach pomocy społecznej, czy zakładach opiekuńczo-leczniczych. O koszmarnych warunkach w noclegowniach lepiej nic więcej nie mówić. U nas będą mogli liczyć na pełną opiekę medyczną, pielęgnacyjną, rehabilitacyjną i wyżywienie – dodaje.

Fundacja Fabryki Marzeń zaoferowała pomoc przy wyposażeniu łazienek, pozyskując od sponsorów i przekazując płytki ścienne i podłogowe, sedesy oraz umywalki.

W świecie fundacji i organizacji społecznych staramy się działać w drużynie, bo wówczas możemy zrobić jeszcze więcej dobrego. Bardzo się cieszymy, że w tym wyjątkowym projekcie znalazła się też część dla Fundacji Fabryki Marzeń. Od kilku lat remontujemy łazienki i pokoje dziecięce potrzebujących rodzin, ale uczestniczymy też w większych, wspólnych projektach, właśnie takich jak ten – wyjaśnia Karolina Sołowow, założycielka Fundacji Fabryki Marzeń.

Niezwykle ważne było też kompleksowe wyposażenie ośrodka w sprzęt medyczny. Było to możliwe dzięki nieocenionej pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dom dla bezdomnych został również umeblowany przez firmę Forte, a stoły i krzesła do jadalni zapewniła firma Nowy Styl.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015