Aktualności

Pomożemy Panu Krzysztofowi walczyć o bezpieczny dom dla swoich synów

Pomożemy Panu Krzysztofowi walczyć o bezpieczny dom dla swoich synów

1 lutego 2019

Pan Krzysztof samotnie wychowuje dwóch swoich synów: dziesięcioletniego Mateusza i pięcioletniego Natana. Rodzina została mocno doświadczona przez los. W ubiegłym roku, po ciężkiej chorobie, zmarła żona mężczyzny. Matka chłopców...

Pan Krzysztof mieszka z dziećmi w ponad stuletnim domu, w trudnych, niemal spartańskich warunkach. Dach wymaga całkowitej wymiany, brak jest centralnego ogrzewania, woda ze studni nie nadaje się do spożycia. W budynku nie ma okien, a łazienkę i kuchnię dobudował sam Pan Krzysztof. Własnymi rękami. A to jeszcze nie koniec.

Tragiczna sytuacja zmusiła mężczyznę do porzucenia pracy zawodowej. Opieka nad dziećmi, bycie przy nich, stało się dla niego priorytetem. Rodzina zmaga się z kłopotami finansowymi, a najbliżsi niestety nie są w stanie pomóc. Pan Krzysztof jest zdany tylko na siebie. Na siebie i swoją determinację.

Naszą Fundację zaprosiły do Krakowa dwie wspaniałe kobiety: Adrianna Palka i Ewelina Nowicka, które od jakiegoś czasu opiekują się rodziną. Są dla niej wsparciem. Syn Pani Eweliny chodzi do jednej klasy z synem Pana Krzysztofa. Chłopcy szybko się ze sobą zaprzyjaźnili. 

Jak zawsze możemy liczyć także na wsparcie Pani Katarzyna Szymańska-Polek.

Przed nami ogrom pracy, ale świadomość jak wiele możemy zmienić, jak bardzo możemy pomóc, szalenie nas motywuje. 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015