Aktualności

Pierwsze urodziny Fundacji

Pierwsze urodziny Fundacji "Fabryki Marzeń"!

5 września 2016

Oficjalnie mamy roczek. Fundacja zarejestrowana została w KRS 4 września 2015 roku. Zakres jej działalności oparto w dużej mierze na wcześniej pracy zainicjowanej przez Karolinę Sołowow i dotyczącej pomocy w remontach łazienek dzieciom z ubogich rodzin. Pomoc ta trwała od października 2014 roku. Do czasu rejestracji w KRS wspólnie ze Stowarzyszeniem „Piękne Anioły”, a także samodzielnie wyremontowaliśmy 15 łazienek. Korzystaliśmy przede wszystkim z materiałów pozyskanych od firm Rovese (marka Cersanit) i Barlinek. Prace wykonywali głównie wolontariusze. Nawiązaliśmy kontakt z TVP1 i wspólnie z „Pięknymi Aniołami” nakręciliśmy w Kościelisku pilotażowy odcinek audycji „Cztery kąty, anioł piąty”. Wartość materiałów przekazanych na remonty dzięki naszym staraniom szacujemy na ok. 172 000 zł.

Od września 2015 roku kontynuowaliśmy pomoc oficjalnie już jako Fundacja ”Fabryki Marzeń”. Uczestniczyliśmy w 11 remontach w ramach serialu telewizyjnego.  Łącznie do tej pory wykonaliśmy ponad 30 remontów, w tym także salek dla rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Łącznie koszty naszej pomocy remontowej szacujemy na ok. 350 000 zł.

Przyznaliśmy stypendium uzdolnionej wokalnie dziewczynce z gimnazjum (Ola Pobiega), wyłonionej do pomocy podczas akcji redakcji „Echo Dnia” pn. Talent Świętokrzyski, a także ułatwiliśmy wyjazd na naukę w Szwajcarii uzdolnionej flecistce, Ewie Januszewskiej.

Przeprowadziliśmy w gimnazjum w Kościelisku dwa spotkania dotyczące rozwoju osobistego. W każdym uczestniczyło po 30 dzieci. Wytypowaliśmy szkołę dzieci, u których wcześniej przeprowadzaliśmy remont.

W Zakopanem z Instytutem Edukacji Emocjonalnej prowadziliśmy zajęcia z dziećmi ucząc je rozpoznawania emocji.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015