Aktualności

Pan Robert jest bohaterem dla swoich dzieci...

Pan Robert jest bohaterem dla swoich dzieci...

23 października 2017

Pan Robert dla nas również jest bohaterem. Jednak czasem i bohaterzy potrzebują pomocy...

Warunki mieszkaniowe w domu Pana Roberta są tam fatalne. Mężczyzna śpi w jednym pokoju (ok. 20 metrów kw.) z trójką młodszych dzieci, natomiast dwie dziewczynki mieszkają w drugim (ok. 12 metrów kw.). Mieszkanie ogrzewane jest piecykiem węglowym, tzw. "kozą". Do domu doprowadzona jest woda, która ogrzewana jest elektrycznym bojlerem. Jest jeszcze kuchnia i bardzo mała łazienka w fatalnym stanie.

Mężczyzna wychowuje swoje dzieciaki w pojedynkę. Z żoną alkoholiczką rozstał się jakiś czas temu. Kobieta nie korzysta z prawa widzenia się z dziećmi. Choć może to robić dwa razy w tygodniu, nigdy odwiedziła swojej rodziny.

Pan Robert sam sprząta, pierze, gotuje i pomaga dzieciakom odrabiać lekcje. Najstarszą czwórkę codziennie odwozi i przywozi z odległej o 8 km szkoły. Najmłodsze dwuletnie dziecko zostaje wówczas pod opieką sąsiadki. Rodzina ma bardzo dobre relacje z sąsiadami, którzy także zaoferowali pomoc przy remoncie. Część prac wykona z resztą sam pan Robert, który ze względu na obecną sytuację, nie jest w stanie podjąć się stałego zajęcia. Rodzinę do pomocy zgłosiła kuzynka byłej żony mężczyzny, która bardzo docenia jego starania i codzienną determinację. Jest projektantką, zadeklarowała że pomoże przy remoncie.

Nasza Fundacja zobowiązała się natomiast w Bobrownikach do następujących prac: remontu łazienki, adaptacji poddasza, który należy ocieplić oraz stworzyć korytarzyk i cztery pokoje dla dzieci oraz do wykonania instalacji grzewczej.

Remont czas start!

Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015