Aktualności

Nowe mieszkanie dla rodziny z Bilczy

Nowe mieszkanie dla rodziny z Bilczy

17 września 2017

Wspólnie z pomysłodawczynią Kalendarza Filantropa Karoliną Poniewierską pomagliśmy stworzyć bezpieczne miejsce dla czteroosobowej rodziny Chatysów z Bilczy. 
W mieszkaniu państwa Chatysów w tragicznym stanie była instalacja elektryczna. Podłogi i ściany zewnętrzne wymagały docieplenia. Wszystkie pomieszczenia w domu były też zagrzybione. Praktycznie całe mieszkanie wymagało więc gruntownego remontu. Ojciec 10-letniej Natalki i 12-letniej Julki, Wojciech Chatys od lat jest chory i przebywa na rencie, natomiast mama Maria od niedawna podjęła pracę. Rodzina państwa Chatysów została wskazana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morawicy. Remont ich mieszkania trwał ponad trzy miesiące. 

Nie obyło się jednak  bez małych trudności. - Okazało się, że w ostatniej chwili brakło nam rąk do pracy. Mieliśmy nóż na gardle, zaczęliśmy szukać nowych ludzi, pomagał nam również Karol, starszy syn państwa Chatysów i udało się zdążyć, zostały jedynie prace porządkowe. Rodzina miała przedstawiony plan pomieszczenia, wybierali wzór glazury na ściany - opowiada Andrzej Załucki, Prezes Fundacji.

Projekt nowego i funkcjonalnego mieszkania w całości zaprojektowały i wykonały grafikę w pokoju dziewczynek wolontariuszki, studentki na Wydziale Architektury i Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej. Meble składali natomiast druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i harcerze z Bilczy pod wodzą harcmistrza, Lucjana Pietrzczyka.

Więcej o przemianie w Bilczy przeczytacie TUTAJ 

Fot. Aleksander Piekarski/ Echo Dnia

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015