Aktualności

Nigdy nie należy się jednak poddawać...

Nigdy nie należy się jednak poddawać...

25 kwietnia 2017

"Pasje dają wiele radości i satysfakcji. Jak to w życiu bywa, zdarzają się cięższe chwile. Nigdy nie należy się jednak poddawać". Życiowe motto naszej kolejnej, utalentowanej stypendystki zachwyca mądrością i dojrzałością. 16-letnia Laura Dziąba to niesamowicie dzielna dziewczyna. Choruje na wrodzoną łamliwość kości najcięższego typu. Porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga nieustannej pomocy w codziennych, życiowych czynnościach. Pomimo tego, nie poddaje się i walczy o siebie. Laura recytuje, rysuje i przede wszystkim śpiewa. Jest uczennicą klasy śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy.

Na co dzień wspiera ją mama, która całkowicie oddała się swojej córce i mieszka z nią w internacie. A Laura z każdym kolejnym tygodniem rozwija swoje pasje. Dziewczyna zajęła I miejsce w V Pomorskim Konkursie Piosenki Angielskiej "Pop&Rock", została finalistką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej, gdzie zaśpiewała razem z Alicją Majewską. Wystąpiła również na Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Lubsku, a także wzięła udział w projekcie "Wierchowe Spotkania" w Zakopanem, gdzie zaśpiewała w duecie ze Eweliną Lisowską.

Laura wielokrotnie pojawiała się też na koncertach charytatywnych w Polsce i w Niemczech. Jest laureatką konkursu plastycznego Fundacji Kochajmy Zabytki, dzięki czemu pojechała do Japonii, gdzie wystąpiła przed ambasadorem Polski. W tym roku ponownie wygrała ten konkurs. Tym razem czeka ją podróż do Singapuru.

Laura posiada niesamowity talent wokalny i słuch, ale częste pobyty w szpitalach powodują, że rodziców nie stać na systematyczną edukację muzyczną. Jest utalentowana plastycznie, jest laureatką wielu konkursów. Swój talent plastyczny wykorzystuje projektując stroje, w jakich kiedyś chciałaby wystąpić na scenie.

Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i aby była skuteczna musi być systematyczna. Pomagamy i wspieramy całym sercem!

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015