Aktualności

Niezwykli goście, wyjątkowe wydarzenie! Pomogliśmy kolejnej rodzinie ze Starachowic

Niezwykli goście, wyjątkowe wydarzenie! Pomogliśmy kolejnej rodzinie ze Starachowic

6 listopada 2019

Rodzina Pani Mileny i jej partnera Karola to całkiem duża gromadka. Jest w niej pięcioro dzieci: Adrian, Natalia, Jakub, Aleksander i Antonii. Od niedawna mieszkają w małym domku jednorodzinnym, który otrzymali od Urzędu Miasta Starachowice.

Ale nie zawsze tak było... Zanim  tu dotarli często się przeprowadzali - łącznie cztery razy, bo warunki do życia były bardzo trudne. Obecne miejsce ich zamieszkania, też pozostawiało wiele do życzenia, ale rodzina nie ma wygórowanych oczekiwań. Chcą po prostu żyć bezpiecznie i zdrowo. Niestety w całym domu były zagrzybione ściany, ponieważ ogrzewanie nie było wystarczające, a cały budynek był niedocieplony.

Łazienka, która znajduje się w piwnicy domu była w najgorszym stanie, odpadały tynk i płytki ze ścian, było zimno oraz wilgotno. Pokoje też wymagały gruntownego remontu, aby każde z dzieci mogło zamieszkać w swoim pokoju i znaleźć w nim miejsce do nauki. Do tej pory czwórka dzieci mieszkała w jednym pokoju, zaś w drugim Mama, z partnerem i najmłodszym synem Antonim.

Fundacja "Fabryki Marzeń" przy pomocy pani architekt wygospodarowała, wyremontowała i urządziła, aż trzy pokoje i łazienkę. Z pozyskanych przez nas materiałów zostało również wykonane ocieplenie i tynki. Dużą pomocą przy tak dużym remoncie okazał się również Urząd Miasta, który wsparł Fundację w wykonawstwie robót budowlanych. W niektórych pracach remontowych na miarę swoich umiejętności brał również udział Pan Karol, a przy składaniu mebli pomagali wszyscy domownicy.

Wszystkie dzieci są zdrowe, zadbane i uśmiechnięte. Mama na co dzień opiekuje się dziećmi, ale w niedługim czasie chciałaby iść do pracy chociaż na kilka godzin, Pan Karol pracuje w tartaku. Najstarszy syn Adrian chce w przyszłości zostać ekonomistą, jego siostra Natalia uczy się w szkole gastronomicznej, bracia Jakub i Aleksander marzą o karierze na boisku piłkarskim, a młodszy Aleksander chyba również pójdzie w ślady braci, dlatego już trenuje w klubie piłkarskim, najmłodsza pociecha to 2 letni Antoni, którego nie możemy jeszcze zapytać o jego plany na przyszłość. Cała rodzina trzyma się razem i stanowią zgrany i fajny zespół.

Środki finansowe dla tej rodziny zostały pozyskane przez Fundację i Hotel Senator ze Starachowic podczas wspólnie przeprowadzonego projektu - Bal Charytatywny 2019. Dodatkowo wsparły nas firmy – nasi stali partnerzy przekazując materiały: Cersanit, Barlinek, Synthos, Homla, Sklepy Komfort przekazały dywany, Komfort Łazienki jak zawsze zaprojektowały piękną łazienkę.  Firma KS-Instal System wykonała instalacje  elektryczne, firma Oshee przekazała zapasy napojów oraz batonów, soki jabłkowe przekazał Smaczek z Doliny Radomki, słodkości dostarczyły: Cukiernia La Baguette i Piekarnia pod Telegrafem, a ubrankami obdarowała dzieci firma J&Joy.

Mamy nadzieje, że rodzinie Pani Mileny, a szczególnie dzieciom będzie się dobrze mieszkało w czystych, jasnych i kolorowych pokojach – czego im serdecznie życzymy! 

Film: Promo Design Academy

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015