Aktualności

Krok do lepszego życia- nowy dom rodziny z Lekomina

Krok do lepszego życia- nowy dom rodziny z Lekomina

18 kwietnia 2018

Pani Anna oraz dwójka jej synów - Krzysztof i Wojtek całkiem niedawno przeżyli prawdziwy koszmar. Pożar dachu i strumienie wody podczas akcji ratowniczej zniszczyły dom, w którym mieszkali. Rodzina z dnia na dzień straciła dach nad głową...

Pani Anna i chłopcy nie poddali się. Niemal od razu rozpoczęli remont. Gdy okazało się, że pomoc samej rodziny to zbyt mało, zwrócili się do naszej Fundacji. Wzięliśmy na siebie wykonanie łazienki oraz kuchni, ale później okazało się, że należy jeszcze umeblować pokoje dla chłopców i położyć w nich podłogę. Z pomocą naszych partnerów, zadanie udało się nam wykonać na błysk  Chłopcy najbardziej cieszą się z przestrzennej łazienki, w której zmieściła się zarówno wanna, jak i prysznic, a także z własnych biurek, przy których dużo lepiej odrabia się im lekcje 

Nie byłoby tego finału, gdyby nie zaangażowanie wielu różnych pomocników. Pani Aneta Wiśnicka, współwłaścicielka Kielecka Fabryka Mebli, wyposażyła pokoje chłopców w meble, Cersanit Polska tradycyjnie dostarczył materiały do wyposażenia łazienki, natomiast Komfort Łazienkii przekazał płytki do łazienki i kuchni. Krzysztof Wojsa, właściciel firmy Eurolocum.pl Nieruchomości Kielce, zasponsorował meble kuchenne, Synthos przekazał styropian na docieplenie domu, Barlinek Drewno Forever- podłogi do całego domu, Castorama Polska - materiały budowlane, PURMO - grzejniki do kuchni i łazienki, Homla - artykuły do wystroju wnętrz. OSHEE z kolei zapewniło roczny zapas zdrowych batonów i napojów, a na sam koniec Piekarnia Pod Telegrafem przekazała słodki upominek w postaci tortu.

W całej tej przemianie od samego początku, pod nadzorem pracowników naukowych Sylwii Mochockiej i Małgorzaty Wijas, aktywnie uczestniczyli także studenci Wydziału Architektury i Budownictwa Politechnika Świętokrzyska, którzy stworzyli projekt kuchni i łazienki oraz pracownicy firmy amKWADRAT Architektura Wnętrz.

Wszystkim raz jeszcze dziękujemy!

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015