Aktualności

Kolejny punkt na mapie Fundacji

Kolejny punkt na mapie Fundacji "Fabryki Marzeń"- Sopot

18 października 2017

Pani Iwona mieszka w lokalu przydzielonym przez miasto w 2013 roku. W pojedynkę wychowuje ośmioro dzieci. Każde z rodzeństwa posiada swoje własne, indywidualne talenty i zainteresowania. I tak np. 19-letniaAda rozpoczęła studia dziennikarskie, 16-letnia Karolina uwielbia sport, świetnie pływa, 14-letni Filip interesuje się historią, 12-letni Jakub chce zostać konstruktorem, 10-letnia Nikola interesuje się malarstwem, natomiast 7-letnia Emilia marzy o tym by móc tańczyć.

Warunki, w których mieszkają są jednak bardzo ciężkie. Dwa pokoje, kuchnia i łazienka. Wszystko stare, niefunkcjonalne i zaniedbane. Sąsiedzi wyprowadzili się jakiś czas temu, w związku z czym pani Iwona zmuszona jest ogrzewać nie tylko swoje mieszkanie, ale też sąsiednie pustostany. Przy niedogrzaniu i braku wentylacji w mieszkaniu pojawia się grzyb.

Tę niezwykle trudną sytuacją rodziny zainteresowała się pani Grażyna Czajkowska, radna, działająca także w Związku Dużych Rodzin 3 Plus. To ona nawiązała kontakt z panią Magdaleną Kaszubowską i jej mężem Mariuszem, znających profil działalności naszej Fundacji. Jakiś czas temu małżeństwo zaprosiło do siebie na wakacje naszych podopiecznych z Jodłowej. Tak narodziła się relacja, która trwa do dzisiaj.

W Sopocie czeka nas wszystkich wiele pracy, ale pierwsze ważne kroki zostały już postawione. Pani Grażyna Czajkowska poparła wniosek Komisji Lokalowej, dzięki czemu Prezydent Sopotu przydzielił rodzinie pani Iwony nowe mieszkanie o powierzchni 137 metrów kwadratowych. Pięciopokojowe, z możliwością zrobienia dwóch łazienek. Bedziemy razem prowadzić remont. Rola naszej Fundacji polegać będzie na zgromadzeniu niezbędnych materiałów i wyposażeniu łazienek. Wspólnie z panią Grażyną Czajkowską i państwem Kaszubowskimi szukamy też partnerów do pomocy przy urządzeniu całego mieszkania. Ze starego możemy zabrać jedynie dwie szafy i jedno łóżko. Pozostałe meble nie nadają się do przeprowadzki.

To będzie trudna, ale ważna przemiana. Zachęcamy do pomocy!

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015