Aktualności

Kolejny przystanek naszej Fundacji

Kolejny przystanek naszej Fundacji

13 lutego 2017

Województwo Małopolskie. Niwki koło Olesna.

W czerwonym drewnianym domu bez podmurówki, łatanym płytą pilśniową, mieszka siedmioosobowa, wielopokoleniowa rodzina. Babcia, mama, tata oraz czwórka dzieci. 

Warunki mieszkaniowe są fatalne. Nie ma ubikacji, wychodek znajduje się na zewnątrz budynku, woda do domu doprowadzana jest ze studni wężem ogrodowym, nalewana do garnków i podgrzewana na kuchence. Rodziną zaopiekował się lekarz pediatra przyjmujący pacjentów z gminy Olesno, Maciej Kaczówka. Zainteresował pomocą znajomego przedsiębiorcę, architektów ze swojej rodziny, załatwił pustaki i kocioł c.o. Uzyskał poparcie wójta. Odnalazł naszą Fundację.

Postanowiliśmy pomóc. W funkcjonalny, spełniający wszelkie standardy dom przekształcimy znajdującą się obok czerwonego budynku dawną oborę. To tam docelowo zamieszka cała rodzina. Przed nami ogrom prac. Ocieplenie domu, wykonanie dobudówki, wylanie fundamentów w dobudowywanej części i wylewki w całym domu, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, powiększenie dachu oraz doprowadzenie wody i wybudowanie szamba. 

Ta rodzina i te dzieciaki bardzo na to zasługują!

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015