Aktualności

Karolina Sołowow została laureatem w kategorii Outstanding Individual Philanthropist

Karolina Sołowow została laureatem w kategorii Outstanding Individual Philanthropist

20 października 2016

Karolina Sołowow została laureatką konkursu Responsible Business Awards w kategorii Outstanding Individual Philanthropist. To nagroda dla "wyjątkowej osobowości wspierającej materialnie jak i pozamaterialnie organizacje pozarządowe oraz instytucje użyteczności publicznej oraz Osoby, która poprzez swoją aktywność promuje działania filantropijne". Statuetki wręczono podczas Responsible Business Summit & Awards Gala, odbywającej się w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

O nagrodzie, którą otrzymała, ale też o swoich motywacjach, odpowiedzialności i planach na przyszłość mówi:

"To dla mnie duży zaszczyt, że znalazłam się w tak znakomitym gronie. Wywodzę się z rodziny, która zawsze chciała pomagać innym. Pomagała i wciąż pomaga. Były to działania wywołane impulsem, potrzebą serca. Pomoc, o której nie chcieliśmy mówić i nie chcieliśmy jej pokazywać. Dopiero mój partner Rafał Sonik uświadomił mi, że moje działania powinny być bardziej uporządkowane, stałe. Tylko w ten sposób można pokazać, że filantropia to wspaniała, wartościowa rzecz. Zachęcając innych trzeba samemu dać przykład. Stąd pomysł założenia Fundacji "Fabryki Marzeń". Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze. Pomagamy, szukamy partnerów, wolontariuszy i znajdujemy ich. Każdy kolejny projekt zaczynamy w kilka osób, a kończymy go w kilkadziesiąt. Zmieniamy życie naszych podopiecznych. Dziękuję za to wyróżnienie. Dedykuję je setkom wolontariuszy, z którymi przynieśliśmy radość do wielu domów. 
A także Rafałowi, który wskazał mi najlepszą drogę. Ta nagroda jest Naszym wspólnym sukcesem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Idziemy dalej. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia".

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015