Aktualności

Historia Pani Danuty z Łodzi to opowieść o cierpieniu, ale także o nadziei na lepsze jutro

Historia Pani Danuty z Łodzi to opowieść o cierpieniu, ale także o nadziei na lepsze jutro

26 czerwca 2018

Na skutek wielu nieszczęśliwych wydarzeń i złych życiowych wyborów, Pani Danuta straciła prawo do opieki nad swoimi synami. Przez 13 lat żyła w toksycznym związku z ojcem dzieci. Wszystko zakończyło się w najgorszy możliwy sposób. Kobieta i mężczyzna rozstali się. Ona straciła pracę i dom, a chłopcy trafili do domu opieki...

Teraz Pani Danuta potrzebuje Naszej pomocy! "Zrobię wszystko, byleby ich stąd zabrać”", te słowa zdeterminowanej Mamy brzmią niezwykle sugestywnie i przekonująco. Aby walczyć o przywrócenie praw rodzicielskich, Pani Danuta musi prowadzić stabilne życie i dowieść, że będzie w stanie samotnie zapewnić byt czwórce dzieci. Pracę już znalazła, teraz nadszedł czas na kolejny krok.

Jej synowie marzą o zamieszkaniu w normalnym domu. Odwiedziny mamy w placówce, nawet codzienne, to nie to samo co wspólny obiad, czy zasypianie we własnym łóżku. W tym przypadku remont mieszkania to cena, jaką zapłacimy za radość i poczucie bezpieczeństwa czterech małych chłopców. Co ważne, mieszkanie już jest.

Przyznał je Urząd Miasta Łodzi. To dwa pokoje z aneksem kuchennym i łazienką o łącznej powierzchni ok. 42 m2. Łazienka także jest bardzo mała, ciemna i niefunkcjonalna.

Trzy organizacje, trzy duże fundacje połączyły swoje siły. Habitat for Humanity Poland zapewnia robociznę, Fundacja DOM Dbamy O Młodych - wraz ze swoimi partnerami - wymieni okna, przekaże materace do sypialni chłopców oraz dostarczy pralkę i lodówkę. Fundacja "Fabryki Marzeń" z kolei - z naszymi partnerami - dostarczy materiały do remontu, wyposaży łazienkę oraz urządzi pokój chłopców.

Prace już się rozpoczęły, przerobiona została instalacja gazowa. Swoje prace zakończyli już wolontariusze z Procter & Gamble zaproszeni do pomocy przez Habitat for Humanity Poland. Przez trzy dni, pod nadzorem Mariusza Zatylnego z HfH, szpachlowali, kleili i malowali. Towarzyszyła im Paulina Sykut Jeżyna, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, ambasador tegorocznej akcji P&G. Przed nami montaż okien od pana Pawła Stasiaka z OKNOPOL-u w Sieradzu.

To, że cała ta przemiana przebiega w tak zawrotnym tempie zawdzięczamy naszym partnerom. Dziękujemy firmom CaparolPURMO i Cersanit Polska

Łódzki happy end już lada moment! 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015