Aktualności

Finał w Zakrzówku to wielka radość, którą dzielimy wraz z podopiecznymi i sponsorami!

Finał w Zakrzówku to wielka radość, którą dzielimy wraz z podopiecznymi i sponsorami!

17 czerwca 2019

Drugi już Projekt w miejscowości Zakrzówek Wieś  zrodził się, jak wszystkie  nasze projekty, z potrzeby niesienia pomocy ludziom, a szczególnie potrzebującym  tej pomocy dzieciom. Realizując nasz pierwszy projekt (zakończony w 2018 roku) dowiedzieliśmy się, że w tej miejscowości jest jeszcze jedna rodzina pilnie potrzebująca naszego wsparcia.

Nasza Rodzina, którą się zaopiekowaliśmy to Mama – Aneta,  Tata - Zbigniew  i trzech chłopców: Kuba (16 lat), Paweł (14 lat) i mały Filip (ok. 2 lata). Do tej pory mieszkali  w małym domku bez łazienki, który był  zagrzybiony, niedocieplony.   Wszyscy musieli się pomieścić w  jednym maleńkim  pokoiku. Dodatkowo  Tata rodziny jest chory i 3 x w  tygodniu musi jeździć na dializy, ale mimo  choroby pracuje. Dzieci też często chorują na górne drogi oddechowe z powodu  panującej w domu pleśni. Ten niewielki i w bardzo złym stanie domek,  Tata wraz z synami  własnymi siłami zaczęli  rozbudowywać, ale skromne fundusze, a raczej ich brak nie pozwalały im  na szybką poprawę warunków mieszkaniowych. Wtedy do rodziny Kuby, Pawła i Filipa dotarła nasza Fundacja „Fabryki Marzeń” powiadomiona przez rodzinę Pani Renatki,  u której dokonaliśmy pierwszego remontu w tej wsi.

My po oględzinach i zaangażowaniu rodziny w prace budowlane  postanowiliśmy aktywnie włączyć się w pomoc. Wspólnie wykonaliśmy łazienkę z osobną ubikacją i wyposażyliśmy pokój dla chłopców, w którym każdy z nich znajdzie swój kąt do nauki i odpoczynku. Za sprawą naszego Partnera firmy Synthos przekazaliśmy styropian na docieplenie domu, tak więc pleśń już tu nie zawita. Za higienę i  wyposażenie łazienki i ubikacji odpowiada u nas  jak zwykle Cersanit. Przyjemność chodzenia po eleganckich podłogach zapewnił kolejny już raz  nasz partner firma  Barlinek przekazując podłogi do całego domku. Homla też się spisała przekazując piękne artykuły wystroju wnętrz. Chłopcy otrzymali  komputer od naszego partnera firmy CYBERCOM, który wesprze ich w nauce i poszerzaniu zainteresowań. A teraz  nasz  zdrowy partner: OSHEE, który zapewnił roczny zapas zdrowych batonów i napojów. Świętowanie finału remontu  na słodko umiliły  także  kielecka Piekarnia „Pod Telegrafem” przekazując tort oraz  Cukiernia La Baguette, która przekazała pyszne tarty i ciasteczka. „Smaczek z Doliny Radomki” przekazał dużą porcję soków jabłkowych. Udział fundacji i jej partnerów w pomocy  remontowej i wyposażeniu mieszkania szacujemy na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015