Aktualności

Dziewięcioro dzieciaków i ONA jedna

Dziewięcioro dzieciaków i ONA jedna

27 kwietnia 2018

Pani Iwona to przykład kobiety, która dla swojej rodziny zrobi wszystko. Podejmie walkę o jej przyszłość na każdych warunkach. Z ogromną radością możemy dzisiaj poinformować, że Pani Iwona po raz kolejny zwyciężyła! Właśnie miał miejsce finał remontu w jej nowym mieszkaniu w Sopocie. Dla takich momentów warto robić to wszystko!

Rodzina mieszkała do tej pory w lokalu przydzielonym przez miasto w 2013 roku. Mąż Pani Iwony opuścił ją kilka lat temu. Kobieta została sama z gromadą dzieci i niemałym zadłużeniem…

Nie poddała się. Jej trudną sytuacją zainteresowała się Pani Grażyna Czajkowska, radna, działająca także w Związku Dużych Rodzin 3 Plus. To ona nawiązała kontakt z Panią Magdaleną Kaszubowską i jej mężem Panem Mariusz Kaszubowski, a Ci z kolei zaprosili do projektu naszą Fundację. Właśnie tak trafiliśmy do Sopotu…

Wspólnie udało nam się przekonać Panią Iwonę do złożenia wniosku do Prezydenta Sopotu o przydział do nowego, większego lokalu. Pani Grażyna Czajkowska poparła dokument podczas Komisji Lokalowej. I to właśnie nowe mieszkanie, o powierzchni 137 metrów kwadratowych, stało się celem naszej przemiany.

Podołaliśmy  Jak zwykle, nie byłoby jednak Nas, gdyby nie Partnerzy. To oni wsparli remont pod kątem merytorycznym.

Firma Komfort Łazienki przygotowała projekty dwóch łazienek. Ich pełnym wyposażeniem oraz dostarczeniem płytek do kuchni zajęła się firma Cersanit Polska.

Panie Ewelina Wójcik i Katarzyna Wójcik z firmy Meble Wójcik umeblowały dwa pokoje dziecięce. Do trzeciego meble dostarczyła Pani Grażyna Czajkowska, natomiast do czwartego nasza Fundacja. Ponadto pozyskaliśmy też meble do pokoju Pani Iwony. Otrzymaliśmy je od Pani Anety Szumowskiej z Grajewa. Dywaniki do pokoi i łazienki zapewniła firma Komfort, podkładki pod foteliki Barlinek Drewno Forever a o dodatki zadbała Homla.

Architektki Joanna Maltańska i Agnieszka Biernat z pracowni architektonicznej LUKRECJA zaprojektowały i wykonały przepiękne dekoracje na ścianach w pokojach dzieci.

Wreszcie wszystkie prace remontowe przeprowadziła firma Pana Piotra Kopra.

Na sam koniec OSHEE zapewnił rodzinie roczny zapas zdrowych batonów i napojów.

Fantastyczny finał pracy wielu wolontariuszy i partnerów!!!

 

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015