Aktualności

Babcia Grażyna nie poddała się. Teraz wraz z wnukami ma nowy dom!

Babcia Grażyna nie poddała się. Teraz wraz z wnukami ma nowy dom!

14 grudnia 2019

Rodzina Pani Grażyny mieszka w  Modliszewicach, koło Końskich. Ma 70 lat i od 2012 roku jest rodziną zastępczą dla swoich wnuków: 18-letniego Kacpra, 15-letniego Kuby oraz 12-letniego Igora. Jest rencistką i na co dzień zajmuje się dziećmi. Wszyscy chłopcy są pogodnymi dziećmi, nie sprawiającymi trudności wychowawczych. Są lubiani wśród rówieśników. Najstarszy wnuk Kacper jest uczniem Technikum, w klasie informatycznej. Wybór tego kierunku to wynik jego zamiłowania do komputerów. Młodsze rodzeństwo Igor i Kuba to piłkarze ręczni. Trenują w klubie sportowym w Końskich.

Babcia z wnukami mieszkała we własnym domu. Był to dom murowany z 1975 r., ogrzewany piecem węglowym. W domu znajdowały się 2 pokoje, kuchnia ze spiżarką oraz łazienka. W grudniu 2017 roku rodzinę spotkała tragedia. W wyniku wybuchu butli gazowej i pożaru uległ zniszczeniu cały dom. Rodzina straciła wszystko.

Pomimo trudności życiowych Pani Grażyna okazała się silną osobą. Wierzyła,  że sytuacja w jakiej się znalazła jest przejściowa, nie poddała się. Podjęła współpracę z różnymi instytucjami, aby pomóc swoim wnukom. Siłę do walki z przeciwnościami losu czerpała z wrodzonego optymizmu oraz radości bycia babcią. Jest dobrą gospodynią, dba zarówno o wnuki, dom jak i o posesję, lubi prace w gospodarstwie, chowa kury. Rodzina utrzymuje się z dochodów babci, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z tytułu sprawowania funkcji rodziny zastępczej.

Dzięki zaradności kobiety, pomocy Fundacji "Fabryki Marzeń" i różnych instytucji oraz ludzi dobrej woli udało się wyremontować dom, a wręcz zbudować go od nowa.

Dzięki Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Modliszewicach – Pani Grażyna z rodziną mogła zamieszkać w lokalu zastępczym na czas odbudowy.

Projekt nowego domu przygotowała pracownia architektoniczna Nowy Dom z Końskich. Pieniądze z ubezpieczenia wystarczyły jedynie na odbudowę części domu.  Pozostała część środków pieniężnych i materiałów na odbudowę pochodziła ze zbiórek organizowanych przez lokalne instytucje.  Dużym zaangażowaniem wykazały się dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie SP w Modliszewicach, II LO oraz ZSP nr 1 - Technikum w Końskich a także Stowarzyszenie Przyjaciół „Mechanika”.

Do pomocy aktywnie włączyli się również: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków, Stowarzyszenie „Spinacz” z Końskich, Burmistrz i Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, którzy zbierali środki finansowe na odbudowę i wyposażenie nowego domu.

Fundacja Fabryki Marzeń od początku zainteresowała się tragedią rodziny. Przy pomocy pani architekt urządziła trzy pokoje dla chłopców  i dwie łazienki. W pomoc zaangażowali się partnerzy Fundacji: firma Kostrzewa przekazała nowoczesny kocioł na pelet, firma ZSCHiM Piotrowice II przekazała tynki wewnętrzne a firmy Synthos i Henkel – materiały do ocieplenia domu i tynki zewnętrzne. Firma Luxdoor dostarczyła drzwi wewnętrzne. Wszystkie pomieszczenia udało się pomalować dzięki firmie Teknos, która przekazała farby. Tradycyjnie wszystkie materiały do urządzenia łazienek przekazał Cersanit. Firma Barlinek podarowała i ułożyła deskę barlinecką i zapewniła zapas peletu do ogrzania całego domu w najbliższym sezonie zimowym. Firma Barlinek przekazała również sprzęt komputerowy. Także firma KWARK podarowała monitor dla Kacpra. Sklepy Komfort przekazały piękne dywany, a sklepy Homla dekoracje i elementy aranżacji.  

Dzięki firmie Jan Niezbędny, która dostarczyła środki do sprzątania – nowy dom lśni czystością!

Karol Bielecki przekazał dwie książki z osobistymi dedykacjami dla dwóch chłopaków, którzy trenują piłkę ręczną!!

Firma OSHEE przekazała zapas napojów oraz batonów, SONKO dostarczyło zapas produktów spożywczych, soki jabłkowe przekazała firma Smaczek z Doliny Radomki a słodkości przekazały cukiernia La Baguette i Piekarnia pod Telegrafem.

Podziękowania należą się również mieszkańcom Modliszewic i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w powyższy projekt.

Wszystkie prace prowadzone na rzecz Pani Grażyny, pomogły jej uwierzyć, że mimo przeciwności losu warto było poświęcić się dla wnuków. Jej wszelkie działania skierowane są na zapewnienie chłopcom ciepła rodzinnego oraz poczucia bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że całej rodzinie będzie się dobrze mieszkało w nowym domu.

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Wszelkie prawa zastrzeżone Fabryki Marzeń 2015